Nasza mała, rodzinna tradycja zakłada, że ten szczególny dzień spędzamy inaczej. Nie kupujemy prezentów, ale zapewniamy rozrywki. Zwykle organizowaliśmy wspólną wycieczkę – ZOO, aquapark czy kino. Zawsze to był nasz „dzień rodziny”. 

W tym roku będzie wyglądał inaczej niż zwykle. Kina pozamykane, parki rozrywki i aquaparki raczej też nie będą otwarte. Postanowiliśmy, że w tym roku wyjątkowo  spędzimy go razem w domu.  Oczywiście oprócz ulubionych smakołyków chcemy zorganizować jakieś rozrywki. Jeśli pogoda dopisze można spędzić ten czas na poznawaniu najbliższej okolicy. Dobrym pomysłem będzie też zorganizowanie mini podchodów lub innej gry terenowej albo wycieczka rowerowa zakończona piknikiem. To wersja optymistyczna. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, ze będzie lało. I co wtedy?

Poniżej kilka pomysłów na wyjątkowy dzień dziecka w domu.

  1. Bilety. Podarujcie dzieciom bilety na wyjątkowy spektakl, koncert. Warto się troszkę bardziej przyłożyć i przygotować dla dzieci np. przedstawienie – adaptację ulubionej bajki lub koncert. Inny pomysł to domowe kino. Ciemne zasłony, popcorn i nowa bajka/ film z platformy streamingowej zrobią robotę:)
  2. Zaproszenie do restauracji. Ta opcja wymaga znajomości dziecięcych gustów kulinarnych i pełnej lodówki. Zamieńmy nasz dom w ulubioną restaurację. Przygotujmy menu i obsłużmy nasze dzieciaki jak prawdziwych VIPów.
  3. Biwak w domu.  Zbuduj specjalny namiot/ bazę, w którym urządzicie piknik. Wystarczy duży koc, prześcieradło i klamerki. Przydadzą się też piknikowe przekąski – owoce, babeczki, ulubione ciasteczka. Jeśli macie ochotę możecie, jak na prawdziwych biwakach, spać we własnym namiocie. Przydadzą się także intrumenty by akompaniować obozowym hitom.
  4. Wielki bal. Przygotujcie domową imprezę. Mile widziane balony, konfetti, serpentyny i najbardziej odświętne ubrania. W końcu to najważniejszy dzień w roku.
  5. Dzień wolnej zabawy. Ta opcja nie wymaga większego przygotowania, tylko pełnego zaangażowania. Wszystkie zabawy dozwolone. 

Niezależnie od tego, który wariant wybierzesz poświęć dzieciom całą swoją uwagę. Tylko tyle i aż tyle.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.