Wielkimi krokami zbliża się kolejne rodzinne święto:) Dzień Ojca już w najbliższy wtorek 23.06! Jak się przygotować? Jakie prezenty wybrać na Dzień Ojca? Jeszcze zdążycie. Poniżej kilka inspiracji!

Dzień Ojca to zdecydowanie młodsze święto od Dnia Matki, którego tradycje sięgają aż starożytności. Po raz pierwszy Dzień Ojca zorganizowała w 1910 roku Sonora Smart Dodd. Namówiła zaprzyjaźnionych pastorów, by oprócz Kazań dedykowanych mamom, w inny dzień uhonorowali także ojców. Oficjalnie Dzień Ojca natomiast ustanowił prezydent Nixon w 1972 roku. 

Tata z dzieckiem

W naszym kraju to święto obchodzimy od 1965 roku w dniu 23.06, ale w niewielu krajach obchodzone jest tego samego dnia. We Francji, Portugalii, Hiszpanii i Włoszech święto to wypada w Dzień Świętego Józefa (19.03). Z kolei w  Turcji, Wielkiej Brytanii i Ukrainie święto ma charakter przechodni i jest obchodzone w trzecią niedzielę czerwca.

To bardzo ważne święto i warto zachęcić dzieci do przygotowania niespodzianki dla Taty. Poniżej kilka pomysłów. 

Prezenty na Dzień Ojca wykonane samodzielnie: 

  • Wspólne przygotowanie ulubionego ciasta/tortu
  • Kolorowa, własnoręcznie wykonana laurka lub plakat 
  • Pudełko na drobiazgi – przyda się pudełko po butach lub nieco mniejsze. Wystarczy je ozdobić według tatowego  gustu i ułożyć w środku np. ulubione smakołyki 
  • Ulubione zdjęcie z tata – wystarczy samodzielnie ozdobić prostą ramkę (np.z ikei) i włożyć wybrane zdjęcie. Taki prezent sprawdzi się na Tatowym biurku
  • Medal „Super Tata” – potrzebujecie nakrętki od słoika, papieru samoprzylepnego lub dwustronnej taśmy klejącej i papierów kolorowych oraz ozdobnej tasiemki do zawieszenia lub wykonać go z masy solnej.

Prezenty kreatywne zostawiam moim dzieciom – są w tym dużo lepsze ode mnie, a ich pomysłowość niezmiennie mnie zadziwia;) Ja zajmuje się „świątecznym menu” i zakupami:

Tata bohater

Prezenty na Dzień Ojca – co kupić?

Źródła: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzień_Ojca

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.