Namiot i gitara

Niemal 40% Polaków nie zaplanowało jeszcze tegorocznego urlopu. Spośród tych, którzy wiedzą dokąd pojadą ponad ¼ planuje wakacje w Polsce. Zdajemy sobie sprawę, że tegoroczne wakacje będą inne niż dotychczas.

Co zrobić, aby mimo szalejącej pandemii spędzić lato przyjemnie, ale i bezpiecznie? Jak zorganizować dzieciom wakacyjna przerwę?

W tym roku polecam wyjazdy krajowe. Powodów jest wiele, oto 5 najważniejszych: 

  • Po pierwszePolska jest piękna i tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Mamy góry i morze, lasy i jeziora – dla każdego coś fajnego 🙂
  • Po drugiekorki i kontrole. Pamiętacie jeszcze wielokilometrowe korki do bramki, w której uśmiechnięty Celnik wbijał pieczątkę do paszportu? W tym roku może być tak samo,z tym,ze bez pieczątek;) w aucie pełnym dzieci kilkugodzinny postój to nic przyjemnego.
  • Po trzecie – groźba ponownego zamknięcia granic. W przypadku kolejnej fali epidemii może dojść do ponownego zamknięcia granic. Nie chcesz utknąć z dzieciakami daleko od domu, albo być na obowiązkowej kwarantannie po powrocie.
  • Po czwarte – zagraniczne wyjazdy mogą okazać się droższe niż do tej pory. W tym roku szczególnie warto byłoby wesprzeć polskich przedsiębiorców z branży turystycznej.
  • Po piąte – okazja do odkrywania. Tegoroczne wakacje mogą stać się okazją do odkrywania nieznanych zakątków Polski. Ciekawym pomysłem jest sentymentalny powrót do miejsc, w których spędzaliśmy wakacje w dzieciństwie.

Dobre pomysły na tegoroczne wakacje:

  • Wynajem domków letniskowych – jedna z popularniejszych opcji w tym roku.
  • Wynajem apartamentów/całych lokalizacji – zwłaszcza przez dobre biuro, które kładzie duży nacisk na kwestie utrzymania czystości.
  • Namiot – dla niektórych to powrót do wakacji z czasów dzieciństwa, dla innych doskonała okazja do obcowania z przyrodą. Pola namiotowe zlokalizowane są w całym kraju i od Was zależy czy wybierzecie góry, morze czy pobliskie jezioro.
  • Kamper – większość firm wynajmujących kampery dba o gruntowne czyszczenie i dezynfekcję. Fajny pomysł na spędzenie czasu z rodziną, nie wymaga większego planowania – możecie zatrzymać się w dowolnym czasie i praktycznie dowolnym miejscu.
  • Wynajem jachtu – jeśli tylko potrafisz żeglować i Twoja rodzina czuje się pewnie na wodzie warto w ten sposób spędzić urlop. Polecane miejsca: Mazury, Jezioro Solińskie

Nie odradzam dalszych destynacji, ale jeśli z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz wyjechać dalej – jest na to inny sposób. 

Rodzinny wypoczynek

Masz ogródek lub działkę rekreacyjną? (a może ktoś z rodziny, czy znajomych?) warto zorganizować wspólny biwak. Kilka nocy pod namiotem (który można nawet samodzielnie zbudować) ognisko i obserwowanie nocnego nieba, to dla dzieci  prawdziwa frajda! 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli planujesz wyjazd zagraniczny koniecznie sprawdź dokąd możesz bezpiecznie podróżować. Wiele krajów otworzyło już granice. Wśród nich jest Chorwacja- jeden z popularniejszych wśród Polaków celów wakacyjnych podróży, ale też Czechy, Węgry i Bułgaria. Wkrótce mają zostać przywrócone połączenia lotnicze z Polski do krajów UE. Na bieżąco uaktualnianą listę wraz ze wskazaniem obostrzeń obowiązujących w danym kraju znajdziesz tu :

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Źródło: www.money.pl/gospodarka/wakacje-2020-koronawirus-namieszal-w-planach-polakow-wiecej-niezdecydowanych-na-wyjazd-6521653190793345a.html

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.